Yatırım ile Türkiye Vatandaşlığı

Gayrimenkul yatırımı veya sermaye yatırımı veya istihdam yatırımı yaparak Türkiye Vatandaşlığı almaya hak kazanın!

Gayrimenkul Yatırımı İle Türkiye Vatandaşlığı

Gayrimenkul yatırımı ile Türkiye vatandaşlığının kazanılması için en az 250.000 $ değerindeki gayrimenkulün satın alarak yabancı yatırımcının tapu kayıtlarına 3 yıl satılmaması şerhi koydurması gerekmektedir. Böylelikle yabancının 250.000 $ veya karşılığı döviz ya da TL tutarındaki taşınmazı şerh koydurma koşulu ile satın aldığı Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca tespit edilmiş ise Türk vatandaşlığını kazanabilecektir.

Sermaye Yatırımı İle Türkiye Vatandaşlığı

Yabancı yatırımcı 500.000 $ veya karşılığı döviz ya da TL tutarında serbest sermaye yatırımı gerçekleştirerek Türk vatandaşlığı kazanabilecektir. Yatırımla Türk vatandaşlığı kazanılması amacıyla alınması gereken uygunluk belgesi için başvuru yapılmalıdır. Yatırımcı uygunluk belgesi için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü’ne başvuracaktır.

İstihdam Yatırımı İle Türkiye Vatandaşlığı

Yabancının istihdam yatırımı yoluyla Türk vatandaşlığını kazanabilmesi için en az 50 kişilik istihdam oluşturduğu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca tespit edilmesi gerekmektedir. Yatırımcı Türkiye vatandaşlığı kazanma maksadıyla alacağı uygunluk belgesi için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Uluslararası İş gücü Genel Müdürlüğü’ne başvurmalıdır.

Türkiye Vatandaşlığı almak için ne tür gayrimenkul satın almam gerekiyor?

Türkiye Vatandaşlığı almak için en az 250.000 ABD Doları değerinde ve 3 yıl boyunca tapuya “satılmayan” bir ek notu olan bir gayrimenkul satın almanız gerekir. Satın alınacak gayrimenkul bir bina, bir daire veya bir arsa olabilir. Müşterek arsaların satın alınması durumunda, payın değeri en az 250.000 ABD Doları olmalıdır.

NOVA TURKISH CITIZENSHIP, yabancılar için doğru ve güvenilir bir yatırım yapmaları ve satış sözleşmelerini güvence altına almak için bir gayrimenkul satın almaları için yasal danışmanlık hizmeti verir.

Bir bankaya yatırım yaparak Türk Vatandaşlığı alabilir miyim?

Yatırımcı, kendisi için açılan banka hesabına en az 500.000 ABD Doları karşılığı Türk Lirası ya da Türk Lirası olarak yatırmalıdır. Bu hesap Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından 3 yıl süreyle engellenmelidir. Bu miktardaki yatırım bir mevduat hesabına veya bir hesap hesabına yerleştirilebilir.

250.000$ değerinde ve üzeri gayrimenkul yatırımı yaparak Türkiye Vatandaşlığını elde edin.

Gayrimenkul, sermaye, istihdam yatırımı ile Türkiye Vatandaşlığı alın!

WhatsApp chat