Türkiye Vatandaşlık

Türkiye Vatandaşlığı Kazanma Yolları

Türk vatandaşlığının kazanılması genel olarak doğumla veya sonradan kazanma olmak üzere iki şekilde olur.

Türkiye Vatandaşlık

Türkiye’de vatandaşlık nasıl kazanılır?

Gayrimenkul Yatırımı İle Türkiye Vatandaşlığı

Gayrimenkul yatırımı ile Türkiye vatandaşlığının kazanılması için en az 250.000$ değerindeki gayrimenkulün satın alarak yabancı yatırımcının tapu kayıtlarına 3 yıl satılmaması şerhi koydurması gerekmektedir. Böylelikle yabancının 250.000 Amerikan Doları veya karşılığı döviz ya da TL tutarındaki taşınmazı şerh koydurma koşulu ile satın aldığı Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca tespit edilmiş ise Türk vatandaşlığını kazanabilecektir.

Sermaye Yatırımı İle Türkiye Vatandaşlığı

Yabancı yatırımcı 500.000 USD veya karşılığı döviz ya da TL tutarında serbest sermaye yatırımı gerçekleştirerek Türk vatandaşlığı kazanabilecektir. Yatırımla Türk vatandaşlığı kazanılması amacıyla alınması gereken uygunluk belgesi için başvuru yapılmalıdır. Yatırımcı uygunluk belgesi için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü’ne başvuracaktır.

İstihdam Yatırımı İle Türkiye Vatandaşlığı

Yabancının istihdam yatırımı yoluyla Türk vatandaşlığını kazanabilmesi için en az 50 kişilik istihdam oluşturduğu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca tespit edilmesi gerekmektedir. Yatırımcı Türkiye vatandaşlığı kazanma maksadıyla alacağı uygunluk belgesi için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Uluslararası İş gücü Genel Müdürlüğü’ne başvurmalıdır.

Diğer Vatandaşlık Türleri

  • Yetkili Makam Kararıyla
  • Evlilik Yoluyla

Türkiye Vatandaşlık

Türkiye’de vatandaşlık nasıl kazanılır?

250.000$ değerinde ve üzeri gayrimenkul yatırımı yaparak Türkiye Vatandaşlığını elde edin.

Gayrimenkul, sermaye, istihdam yatırımı ile Türkiye Vatandaşlığı alın!

WhatsApp chat